Asgari ücret görüşmeleri neden tıkandı? I Dw haber

9 İzlenme
Published
????Milyonlarca işçiyi ilgilendiren asgari ücretin belirlenmesi için yapılan üçüncü görüşmeden de bir sonuç çıkmadı. Tarafların dördüncü ve son kez biraraya geleceği 13 Aralık'ta nihai bir kararın çıkması bekleniyor. Peki, işçi ve işveren temsilcilerinin ücret pazarlığında anlaşamadıkları noktalar neler?

????Türk Lirası'nın giderek değer kaybettiği şu günlerde hükümet piyasada yaşanan fiyat artışlarından sorumlu tuttuğu stokçulara yöneldi. AKP'nin stokçulara cezaları iki katına çıkaran yasa teklifi hazır. Ancak ekonomistler, hükümetin darboğazdaki ekonomiye çözümü doğru yerde aramadığı görüşünde.

????Eski Ankara Ticaret Odası Başkanı Salih Bezci hakkında Gülen yapılanmasına üye olmak iddiasıyla yürütülen soruşturmada takipsizlik kararı verildi. Melih Gökçek'in önerisiyle Bezci'nin Fethullah Gülen'i ziyaret etmesine değinilmeyen kararda, dosyada dava açılması için "inandırıcı delil" elde edilemediği belirtildi. Gözler şimdi, benzer şekilde suçlanan Gökçek soruşturmasının akıbetine çevrildi.

????İnsan hakları savunucularına göre Türkiye'de yasal bir hak olan toplantı ve gösteri yürüyüşü hakkına yönelik "fiili yasak" söz konusu. Türkiye İnsan Hakları Vakfı tarafından hazırlanan raporlar, barışçıl eylemlere yönelik polis müdahalesi ve şiddetinin her sene arttığına işaret ediyor. 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü'nde Türkiye'de toplantı ve gösteri hakkını mercek altına aldık.


YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!
Kategori
Politika
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

Veb Saytların hazırlanması

pulsuz elanlar