MUSTAFA SARIGÜL'DEN FLAŞ EYT ÇIKIŞI! EYT'LİLERE BÖYLE DESTEK VERDİ

0 İzlenme
Published
Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Türkiye'nin gündeminde olan ve yaklaşık 5 milyon kişinin EYT ile ilgili flaş bir açıklama yaptı.

"EYT’lilerin mağduriyeti ve hak kayıpları olmadan acele bir çalışma yapılmalı"
Emeklilikte yaşla ilgili sorun yaşayan vatandaşlar ile çiftçi ve esnafın enerji, akaryakıt ve krediler ile ilgili yaşadığı sorunlara değinen Sarıgül, “EYT’lilerin mağduriyeti ve hak kayıpları olmadan acele bir çalışma yapılmalı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) olağanüstü bir toplantıya çağırılmalı ve EYT’li kardeşlerimizin sorunu mutlaka çözülmelidir. Sözleşmeli personelimiz kadro istiyorlar. Sözleşmeli personellerimiz yıllardan beri devletimizin kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapıyorlar. Artık kadroya alınmalı ve devletimize daha yararlı işler yapmalılar. Çiftçimizin, özellikle esnaflarımızın faizleri aynı şekilde silinmeli. Pandemi koşulları münasebetiyle esnaflarımız kredi kullandılar. Bu krediler faizleriyle birlikte alabildiğine yükseldi. Çiftçilerimizle konuşuyorum. Tarlaları ve traktörleri şu anda haciz edilme durumunda. Çiftçilerimizin ve esnaflarımızın faizlerinin mutlaka silinmesi lazım anaparanın da uzun vadede yeni baştan yapılandırılmasını şart görüyoruz. Çiftçi ve esnafımızın kullandığı elektrik ve akaryakıt ile ilgili mutlaka yeniden düzenleme yapmak gerekiyor. Aksi takdirde çiftçilerimiz traktörlerine mazot koyacak durumda değil. Çiftçilerimizin morali alabildiğine bozuk” diye konuştu.
Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, basın açıklamasının ardından partisinin haftalık genel kurul toplantısını gerçekleştirdi.
#eyt #eytsondurum #mustafasarıgül #trending
ABONE OL: https://bit.ly/2SSb3fL

Hadi Özışık ve Süleyman Özışık'ın birlikte kuruluşunu yaptığı İnternethaber, 5 Mayıs 2000 yılında kuruldu. İnternethaber Yayın Grubu bünyesinde gazeteoku, cevaplatv, internetspor, memurhaber, internetistanbul, elmaelma, gazeteciler, siteleri yer almaktadır.Hadi Özışık'ın Youtube Kanalı:
https://bit.ly/2GoEukA

Köşe yazarları Sesli Makale:
https://bit.ly/2OdTurZ


???? Bizi Takip Edin!

tr.pinterest.com/internethabercom
facebook.com/internethaber
instagram.com/wwwinternethabercom
https://twitter.com/internethaber
Kategori
Sokağın Sesi
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

Veb Saytların hazırlanması

pulsuz elanlar