40 saniyede Suudi Arabistan'la 'Kaşıkçı cinayeti' krizi ve barışı

0 İzlenme
Published
#cumhurbaşkanıerdoğan #CemalKaşıkçı #SuudiArabistan

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, 2018 yılında Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın İstanbul'da öldürülmesinin ardından ilk kez Ankara'ya geldi. Veliaht Prens, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Külliye'de resmi törenle karşılandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Veliaht Prens'in, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir araya geldi. Resmi tören alanında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Veliaht Prens Selman'ın kucaklaşması dikkat çekti. Bu görüntüler 2 Ekim 2018'de Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu'ndaki gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti sonrası, Erdoğan'ın "Bunlar dünyayı enayi zannediyor" sözlerini yeniden gündeme getirdi.

Ne olmuştu?

Erdoğan'ın o dönem sözleri şöyleydi:

"Şu an 18 kişiyi tutukladık. Tamam da tutuklamak çıkış yolu değil. Yargılayamıyorsanız, suçun işlendiği yer İstanbul olduğu için bunu İstanbul mahkemelerinin yargılaması gerekir. Gönderin biz yargılayalım. İstediğiniz zaman istediğini yerden vatandaşları suçlu suçsuz demeden ülkenize alıyorsunuz. Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı, yerli işbirlikçiler dedi. Kimdir bu yerli işbirlikçiler, bunu açıklamaya mecbursun. Veliaht Prens dedi ki, Cemal Kaşıkçı başkonsolosluktan çıktı. Cemal Kaşıkçı çocuk mu? Nişanlısıyla beraber ayrılmaz mıydı? Bunlar dünyayı enayi zannediyor, bu millet enayi değil hesabı sormasını bilir."

T24 YouTube kanalına abone olmak için tıklayın: https://bit.ly/3sQke2C
Diğer Videolar İçin Tıklayın: https://t24.com.tr/video

T24 ► http://www.t24.com.tr/
Instagram ► https://www.instagram.com/T24comtr
Facebook ►https://facebook.com/T24comtr
Twitter ► https://www.twitter.com/T24comtr
Kategori
Genel
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

Veb Saytların hazırlanması

pulsuz elanlar