Hurdaya Dönmüş Tekneyle İlerleyen Sığınmacılar | VOA Türkçe

1 İzlenme
Published
Akdeniz üzerinden Avrupa’ya giriş yapmaya çalışan sığınmacıların akını devam ediyor.

Yunanistan’da Girit Adası açıklarında zorlukla ilerleyen, hurdaya dönmüş bir teknedeki yüzlerce sığınmacı kurtarıldı.

Yunanistan Göç Bakanı Notis Mitaraçi, sahil güvenlik ekiplerinin operasyonu sonucunda 500 düzensiz göçmenin kurtarıldığını açıkladı.

Kurtarma operasyonuna ilk olarak Yunan donanmasına ait bir tanker, iki kargo gemisi, bir askeri gemi ve iki İtalyan balıkçı teknesinin dahil olduğu ancak kötü hava koşulları nedeniyle kurtarma çalışmalarının uzun sürdüğü belirtiliyor.

Yunan yetkililer, operasyonu son yıllarda Akdeniz’de düzenlenen en büyük göçmen kurtarma operasyonu olarak nitelendirdi.

Hurdaya dönmüş bir şekilde Akdeniz sularında batmak üzereyken farkedilen göçmen teknesinin nereden yola çıktığıyla ilgili henüz bir bilgi paylaşılmadı.


VOA Türkçe'nin tüm haberlerine ulaşmak için: https://www.voaturkce.com/

************

» Youtube kanalımıza abone olun: https://www.youtube.com/c/voaturkce?sub_confirmation=1


Amerika haberleri, Türkiye haberleri, dünyadan haberler, son dakika haberleri, sağlık, bilim-teknoloji, ekonomi haberlerini VOA Türkçe'de bulabilirsiniz. Tarafsız ve objektif habercilikle küresel gelişmeleri tüm dünyaya duyuran VOA Türkçe, renkli müzik ve magazin programlarıyla da farklı kültürler arasında köprü görevi üstleniyor.

1942 yılında kurulan Voice of America (VOA), Amerikan hükümeti tarafından desteklenen uluslararası bir yayın kuruluşudur. Her hafta 48 dilde 1500 saat yayınla dünya çapında 326 milyon kişiye ulaşıyor.Haber, eğitim ve kültür ağırlıklı yayınlar yapan VOA 1942'den buyana da Türkçe yayınlarla sizlere ulaşıyor. 12 Şubat 1942'de başlayan Türkçe yayınlar 1945'te bir süre kesilmiş, 1949'da yeniden başlamıştı

BİZİ TAKİP EDİN:
VOA Türkçe web sayfamız: https://www.voaturkce.com/
Facebook: http://www.facebook.com/VOATurkce
Twitter: http://www.twitter.com/VOATurkce
Instagram: http://www.instagram.com/voaturkce

VOA Türkçe haberlerine ve diğer görsel içeriklerimize akıllı telefon ve tabletlerinize indirebileceğiniz VOA uygulamasıyla çok daha rahat ulaşabilirsiniz.

iOS: http://apple.co/3yvWbdt

Android: https://bit.ly/VOAAppGooglePlay
Kategori
Genel
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

Veb Saytların hazırlanması

pulsuz elanlar